RSSLider Sac,sektöre hızlı girdi…

Sal, Ağu 16, 2011

Genel

Adana Metal Sanayi Sitesinde 2011 başlarında  M. Caner Abbak ve Ebru Özkayabaşı’nın kurduğu Lider Sac LTD.ŞTİ, her iki ortağın da konusunda deneyimi, yılların tecrübe ve birikimiyle sektörde ilerleme kaydediyor.Kısa bir zaman içerisinde tüm alt yapı çalışmalarını tamamlayan Lider Sac, Adana Metal Sanayi Sitesi’ndeki 400 metrekarelilik kapalı bir alanda faaliyetlerini sürdürüyor.

BİR GÜNLÜK KARAR DEĞİL
Lider Sac LTD.ŞTİ, ortaklarından Ebru Özkayabaşı, firmanın kurulum aşamasıyla ilgili olarak şunları söyledi:. “2011 yılının ilk ayında faaliyetlerimize başladık. Tabii ki bu bir günde verilmiş bir karar değil. Kendi alanımızda başarılı profösyonel, gerek deneyim ve gerekse donanım bakımından sektörde yıllarını vermiş piyasada bilinirliği olan kişileriz. Ortak bir platformda düşüncelerimizi paylaşarak, kendimizin yeterli seviyeye geldiğinin tespitini yaparak, fizibilite çalışmalarına başladık. En büyük gücümüz birbirimize olan inancımızla, şirketimizi kurarak piyasaya giriş yaptık” dedi.

ALTYAPI TAMAM

Ağırlıklı olarak sac kesimi ve levha sac satışı yaptıklarını söyleyen Ebru Özkayabaşı, “Şu ana kadar gerekli altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Gerekli teknolojik makinelerimizi devreye aldık” dedi. Özkayabaşı şöyle devam etti: “Bununla birlikte sac kesiminde 4 mm-300 mm arası CNC tezgahta sac kesimi yapmaktayız. Kendi içimizde birimler oluşturarak ben, işletmenin finans bölümü ile ilgili tüm işleri yürütmenin yanı sıra, satış sorumlusu olarak da yeni bağlantı görüşmelerini gerçekleştirmek için görüşmeler yapıyorum. Bu anlamda daha çok bire bir görüşmeler yaparak netice almaya çalışıyorum.Bu doğrultuda müşterilerimizle dirsek temasına girerek,gelen talepleri iş kaybına uğratmadan daha sağlıklı hizmet vermeyi amaçlıyoruz.M. Caner Apbak arkadaşımız sac kesimi ve levha sac satışı bölümü ile ilgileniyor.Böylece çok yeni olmamıza rağmen kurumsallaşmazında ilk adımını atmış bulunmaktayız.”

PAZARDA İLERLİYOR

Başta Adana olmak üzere,bölgede geniş bir alanda müşteri portfeyine sahip olan Lider Sac, G.Antep.K.Maraş,Osmaniye,İskenderun ve Mersin gibi illerde müşterilerinin bulunduğunu söylüyor. Ebru Özkayabaşı şunları söyledi: “Türkiye geneli hizmet vermeyi arzulamaktayız.Henüz bir yılımızı doldurmak üzereyiz.Başlangıçta bir hedefimiz vardı.Bu koyduğumuz hedefle, yaptığımız işlere bakınca grafiğimizin sürekli yukarı doğru çıktığını net bir şekilde görmekteyiz.Bu tablo da bizi çok mutlu ediyor. İşini yürüten ve yürütebilen her işletme bizim gözümüzde bir devdir. Bu vesileyle yurtiçinde ve yurtdışında ciddi anlamda iş yapan sanayi içerisindeki bir çok firma ile çalışmalarımız var. Tüm bunları göz önünde bulundurarak Ar-Ge çalışmalarımızı başlangıçta olduğu gibi devam ettiriyoruz. Teknolojiyi yakından takip ederek sürekli yenilenmeyi hedef noktamızda tutarak büyümemizi sürdüreceğiz.”

 

 

Comments are closed.