RSS5’incisi düzenlenen Tarım Fuarı Tüyap’ı rekora götürüyor…

Sal, Haz 21, 2011

Genel

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş.bünyesinde organizasyonu yapılan 5’inci Tarım, Hayvancılık ve Seracılık, Bahçecilik fuarıyla bölgede ve Ortadoğu’da rekora koşuyor.

Son yıllarda Adana’da düzenlenen en başarılı fuarlardan olan, Tarım ve Sera Bahçe Fuarı, 2010 yılında yüzde 50 artışla bölgede büyük hareketliliğin yaşanmasına katkı sağlıyor. Tohumdan gübreye, fidandan tarım makinelerine, sulama ekipmanlarından yeme kadar onlarca alandan firmaların ürünlerini tanıttığı fuarda, traktör firmalarının stantları büyük ilgi görüyor. 2010’da Tarım ve Sera Bahçe Fuarı’na,10 bini yabancı olmak üzere 100 bin ziyaretçinin giriş çıkış yaptığını ifade eden TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş.Bölge Proje Gurup Müdürü M. Erdal Aysan, KOBİGÜNDEM Dergisi’ne konuşurken şunları söyledi: “Yaklaşık 11 yıldan bu yana TÜYAP Adana Bölge Müdürlüğü’nde görev yapmaktayım. Bu süre içerisinde bir çok projelere imza attık. 2006’da TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş.bünyesinde tüm hızıyla fuarlarımızı sürdürüyoruz. 2010’da gerçekleştirdiğimiz Tarım ve Sera Bahçe Fuarı’nda yüzde 50 büyüme sağlayarak bölgede marka fuar olmanın gururunu yaşıyoruz. Suriye, Ürdün, Lübnan, İran ve Irak ülkelerinden ziyaretçiler getirdik. Ayrıca 600 otobüsle birçok köylerde organizasyonlar yapılarak çiftçilerimizi getirdik.”

ÜRETİCİNİN İLGİSİ BÜYÜK
19-23 Ekim 2011 tarihleri arasında TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş.Bünyesinde Adana’da düzenlenecek olan 5’nci Tarım, Hayvancılık ve Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk ve Teknolojileri Fuarı’na büyük bir talep olduğunu söyleyen M. Erdal Aysan, “Geçen yıl brüt 20 bin metrekarelik bir alandan oluşan Tarım Fuarı’nı, bu yıl brüt 30 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştireceğimizi planlamıştık. Ancak şimdiden gelen talepler gösteriyor ki 30 bin metrekarelik bir alana ek olarak ilave edebileceğimiz tedbirleri şimdiden almak zorunda kaldık. Üreticilerin özelikle TÜYAP tarafından düzenlenen fuarlara ilgi göstermesi katılım oranını artırmaktadır. Ayrıca aldığımız duyumlara göre özelikle bölgemizdeki üretici firmaların, araç gereç, tohum v.s.gibi ihtiyaçlarını daha çok fuarda gerçekleştirdiklerini söylüyorlar. Bu da fuara yoğun bir talebin vesile olmasını sağlıyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ HEDEFİ 140 BİN
Bölgede yapılan üretimi göz önünde bulundurarak bir satış politikası izlediklerini ve sonuç odaklı çalıştıkları bilgisini veren M. Erdal Aysan, “Çiftçilerimizden gelen talebe bakılırsa geçen yıl, 600 otobüs sayısını bu yıl bin otobüse çıkarmayı ön görüyoruz. Şimdiden bölgedeki birçok köylerde görüşmeler yaparak, ziyaretçi sayısını 130-140 bin bandına çıkarmayı hedefimize aldık”dedi. Yurtdışı bağlantılarının da devam ettiği bilgisini veren M. Erdal Aysan, “Birçok Ortadoğu ülkesinde temaslarımızı sürdürüyoruz. Doğal olarak yurtdışından da ziyaretçilerimiz olacak” dedi. Fuar süresince bir çok etkinliklerin yapılacağını da aktaran Aysan, “Tarım İl Müdürlüğü, üniversite ve sektörel birliklerle tarım sektöründeki yeni trendleri üreticilerimize sunmak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Ayrıca geçen dönem yapmış olduğumuz buzağı,düve ve inek yarışmaları gibi bir çok yarışmalarda düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu

Comments are closed.