RSSGÜR-SU Plastik’in pusulası dünya pazarlarını gösteriyor

Sal, Şub 15, 2011

Genel

Adana’da PVC atık su borusu imalatı yapan GÜR-SU Plastik Sanayi Tic. Ltd. Şti., üretiminin yüzde 80’ini ihraç ediyor.

Faaliyete 1997’de başlayan GÜR-SU Plastik, 2004 başlarında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (AOSB) 7 bin metrekarelik alandan oluşan tesisinde üretimini artırdı. Firma şu anda yılda bin ton kapasiteyle PVC atık su borusu imalatı yapıyor. İhracatta önemli noktalara ulaştıklarını bildiren firma sahibi Cemal Nurhaklı, “Mevcut üretimimizin yüzde 80’ini, Ortadoğu ülkeleri ve Türk cumhuriyetleri olmak üzere yurt dışına yapıyoruz” dedi.

BÜYÜME SÜRÜYOR

İç ve dış pazarda büyümesini sürdüren firma teknolojiyi yakından takip ederek Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini kaydeden Cemal Nurhaklı, içerideki mevcut rekabet ve maliyetlerin artması, tahsilatların zor olması gibi sıkıntılara dikkat çekti. Nurhaklı, “Sektörümüzde yurtiçi piyasada yaşadığımız bu sıkıntılar bizi yurtdışı pazarda daha aktif olmaya zorladı” diye konuştu.

FİTİNGS GİRİŞİMİ

Q 50’den Q 225 çaplarında 3,2 mm ürün standartlarında PVC  boru ve ek parçalarını üreten GÜR-SU Plastik Sanayi, fitings (ekparçalar) ünitesini kendi bünyesinde kurarak üretim yapmayı planlamaya almış durumda. Firma sahibi Cemal Nurhaklı, “2011’de yapacağımız makine yatırımları ile fitings ünitesini kurarak kendi bünyemizde üretimini yapmayı hedefliyoruz” dedi. TÜRKAK ISO IEC 17021 Kalite Yönetim Sistemleri ile üretim yaptıklarını söyleyen Cemal Nurhaklı şöyle devam etti: “Kalitenin, varılması gereken bir hedeften ziyade, devamlı gelişme ve süreklilik göstermesi gereken bir süreç olduğu inancını taşıyoruz. İç ve dış pazar payımızı artırarak PVC Boru sektöründeki pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.”

Comments are closed.