RSSAslanlar Alüminyum yatırımlarından hız kesmiyor…

Çar, Ara 15, 2010

Genel

Aslanlar Alüminyum

yatırımda mola vermiyor

Aslanlar Alüminyum, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (AOSB) tesislerinin kapalı alanını 20 bin metrekareye çıkardı. Firma, ayrıca 4 milyon dolarlık makine yatırımı yaptı. Diğer taraftan Aslanlar’ın Winas  markası önemli aşamalar kat etti.

AOSB’DE faaliyet gösteren Aslanlar Alüminyum’un tesislerinin kapalı alanı, yeni yatırımla 20 bin metrekareye ulaştı. Sektörde tam 30 yıldır yer alan Aslanlar Alüminyum LTD, mevcut tesisinin yanı sıra ve hemen bitişiğinde bulunan 20 bin metrekare açık alan ve 7 bin metrekare kapalı alandan oluşan Denge Tekstil fabrika binasını satın alarak, hiç ara vermediği büyümesini sürdürüyor. Yatırımlarının devam edeceğini vurgulayan firma sahibi Mehmet Aslan, “Yeni tesis için 4 milyon dolarlık makine yatırımı da gerçekleştirdik” dedi.

YÜZDE 60 İHRACATA

Yatırımlar sayesinde kapasite artışına gitmeye hazırlanan firma, 2011 başında gelecek ve teknolojinin son ürünü olan makinelerle alüminyum profil üretiminde yüzde 80 bir artış öngörüyor. Alüminyum profilde çeşitliliği de artıran Aslanlar Alüminyum, ahşap desenli alüminyum profil, elektrostatik boyalı profil, eleksallı profil, sanayi profilleri, doğrama profilleri, ısı yalıtım profilleri, dış cephe profilleri olmak üzere geniş bir yelpazede üretim gerçekleştiriyor.  Tüm kalite sistem belgelerine sahip olan firma, tüm yurtta oluşturduğu yaygın bayi ağı ile üretiminin yüzde 40’nı iç piyasada tüketiciye ulaştırıyor. Üretiminin yüzde 60’ını ise ihraç eden firma, son yatırımlarla alüminyum profil imalatında lider kuruluş haline geldi.

WİNAS MARKASI HER YERDE

Aslanlar Alüminyum’un kaliteyi kendisine ilke edindiğini, teknolojik altyapıya sahip olduğunu ve konusunda uzman bir kadroyla çalıştığını belirten firma sahibi Mehmet Aslan, “Kazancımızı sürekli yatırıma dönüştürüyoruz” dedi. 2008’de PVC kapı ve pencere üretimine başlayan Aslanlar Alüminyum’un yine kendi bünyesinde Winas markasını oluşturduğunu kaydeden Mehmet Aslan şu bilgileri verdi: “Winas markasıyla kapı ve pencere imalatını yapıyoruz. PVC sektöründe Winas markasının önemli bir yere geldi. PVC profil üretiminde, markamızla çok önemli mesafeler kat ettik. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki yaygın bayi ağımız sayesinde Winas olarak artık her yerdeyiz. Dünya standartlarının yakalayamadığı bir beyazlığı ve parlaklığı yakaladık. Winas PVC profillerinden üretilen pencere ve kapılar hiçbir zaman boya ve cila gerektirmeden uzun yıllar boyunca inanılmaz beyazlıklarını koruyarak evlerin her zaman estetik görünmesini sağlıyor.”

VAKUM TÜPLÜ GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş ısı kolektörleri imalatının yanı sıra yine Aslanlar Alüminyum bünyesinde ASSOLAR markası ile vakum tüplü güneş enerjisi üretimine de başladıklarını bildiren Mehmet Aslan, “ASSOLAR  vakum tüplü güneş enerjisi sistemlerini çok kısa bir sürede bayiliklerimiz aracılığı ile tüketiciye ulaştırdık. Yurtdışında ortak olarak kurduğumuz tesiste ASSOLAR vakum tüplü güneş enerjisi sistemlerini üretiyoruz” dedi. Ar-Ge çalışmalarının devam edeceğini bu doğrultuda Aslanlar Alüminyum’un yatırımlarının hız kesmeyeceğini vurgulayan Mehmet Aslan, “Yatırımlarımız devam edecek. Kalite ve istikrarı yakaladık. Yarattığımız markalarımızı güçlendirerek emin adımlarla kurumsallaşıyoruz” diye konuştu.

Comments are closed.