RSSErdemoğlu’ndan tel-çitte kalıcı ve uygun çözüm

Per, Kas 25, 2010

Genel

Çevre güvenliğinde

çözüm adresi: Erdemoğlu

Adana’da 23 yıldır faaliyet gösteren Erdemoğlu Yapı Sanayi LTD, tel-çit sektöründe kalıcı ve uygun çözümler sunuyor.

Çevre güvenliği sektöründe açık alanla ilgili malzemelerin imalat, satış ve montajını yapan Erdemoğlu Yapı Sanayi LTD, sektöründe lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Firma tam 23 yıldır sektörde tel-çit konusunda kalıcı ve uygun çözümler üretiyor. Dünya ve günümüzde güvenlik açısından tel-çit üretim ve uygulamaları başlı başına önemli bir sektör haline geldiğini ifade eden Genel Müdür Vedat Erdemoğlu, “Firmamız çevre güvenliğinin sektörleşmesine, ürettiği projelerle tüm bölgemizden başlamak üzere Türkiye genelinde ciddi katkılar sağladı” dedi.

SAYILAR ANLATIYOR

Galvanizli ve PVC kaplı kafes tel, galvanizli ve PVC kaplı dikenli tel, betonarme direkler, dekoratif panel, enerji nakil hattı, jiletli tel, baz istasyonu, mobilfens gibi alanlarda faaliyet gösteren Erdemoğlu üretim rakamlarıyla da büyüklüğünü gösteriyor. Firma ayda 25 bin betonarme çit direği, 150 bin metrekare galvaniz ve PVC kaplı dikenli tel, 35 bin galvaniz ve boyalı direk imalatı yaparak sektöründeki gücünü ortaya koyuyor.

KAPASİTE SÜREKLİ ARTIYOR

Erdemoğlu Yapı Sanayi LTD Genel Müdürü Vedat Erdemoğlu, istikrarlı bir büyüme kaydettiklerini ve kapasite artırmaya devam edeceklerini söylüyor. Vedat Erdemoğlu, “Sektörümüzdeki firmalardan gelen her türlü talep ve beklentilere, kalıcı ve en uygun çözümler üretiyoruz. Tarımsal alanlar, alışveriş merkezleri, site ve merkezi yaşam alanları, spor sahaları, özel alanlar, askeri alanlar ve hava alanlarının çevre güvenliği ile ilgili en yüksek nitelikte projeler gerçekleştiriyoruz” diyor.

İHRACATTA YENİ VİZYON

Tel-çit sistemlerinde Türkiye genelinde satış ve montaj yapan firma, son 5 yılda yoğun olarak ihracat yaptığı Irak’tan ABD’nin çekilmesiyle birlikte diğer Ortadoğu ülkeleri ve Avrupa’ya ihracata ağırlık veriyor. Özellikle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere ihracatlarını artırmayı öngördüklerini kaydeden Erdemoğlu iç piyasayla ilgili olarak da “Ürün yelpazesine yeni olarak ilave ettiğimiz dekoratif panel imalatıyla 2011 başlarında Türkiye geneli altyapısını oluşturacağımız bayilik çalışmalarına ağırılık vereceğiz” diyerek firmanın bir başka alandaki vizyonunu anlatıyor.

3,2 MİLYON DOLARLIK TESİS

Erdemoğlu Genel Müdürü Vedat Erdemoğlu, İzmir’in Aliağa ilçesindeki Erdemoğlu Çelik Hasır tesisini de devreye aldıklarını kaydediyor. Erdemoğlu, “3,2 milyon dolara kurmuş olduğumuz tesiste 2010 haziran ayında çelik hasır üretimine başladık. Aylık 3.bin ton çelik hasır üretim kapasitesine ulaştık” diyor. Yine firma bünyesinde Ankara İvedik Sanayi bölgesinde Ankara Şubesini açtıklarını belirten Erdemoğlu,”Adana-Ceyhan Karayolu üzerinde ki şubemizde de boru profil satışına başladık. Şu an satış rakamlarına baktığımızda istenilen seviyelere ulaştığımızı görüyoruz bu da yeni yatırımlara devam edeceğimizi gösteriyor” diyerek büyümeyi sürdüreceklerini özetliyor.

VADELER ÇOK UZADI

Sektörlerinde yaşanan başlıca sorunlara dikkat çeken Vedat Erdemoğlu, aşırı rekabet ve ekonomik kriz nedeniyle ödemelerde vadelerin çok uzadığını söylüyor. Bu durumun da kendileri gibi bir çok firmayı finansal açıdan sıkıntıya düşürdüğünü kaydeden Erdemoğlu, diğer bir sorun olarak da son yıllarda tel-çit ticareti yapan işletmelerdeki yoğunluk ve artışa dikkat çekiyor.

Comments are closed.