RSSSTD transformatörleri sektöre damga vurdu…

Çar, Kas 10, 2010

Genel

 

Enerjinin güçlü markası

Sami Trafo-Makine

Sami Dağsuyu tarafından Adana’da 2009’da kurulan Sami Trafo Makine İmalat İnşaat Taahhüt Genel Ticaret LTD., gerideki 30 yıllık tecrübeyle kendi markasını yarattı. STD güç ve dağıtım transförmatör imalatını yapan firma, sektörde söz sahibi oldu.

Sektörün önde gelen firmalarından biri olan Sami Trafo’nun Genel Müdürü Sami Dağsuyu, KOBİGÜNDEM dergisine yaptığı açıklamada, her geçen gün sektörde emin adımlarla ilerleme kaydettiklerini söyledi. STD markalı güç ve dağıtım transformatörlerin imalatını, TS 267 ve IEC 60076 uluslararası standartlara uygun olarak ürettiklerini kaydeden Sami Dağsuyu, “Mevcut üretim tesisimiz 5 bin metrekareden oluşuyor. Proje ve ürün geliştirme birimimiz, kısa sürede STD projelerini ve markasını geliştirdi. STD Transformatör imalatını makine parkını ve tüm ekipmanları kendi öz kaynaklarımızla geliştiriyoruz. İmalatın her noktasında kaliteyi denetleyen ve sektörde bölgenin en genç ve dinamik bir kuruluşu haline geldik” dedi.

36 AY GARANTİ

Sami Trafo, güç transformatörleri, dağıtım transformatörleri, pulg-in buşingli transformatörler ve hermetik transformatörlerin imalatını yapıyor. Firma aynı zamanda transformatör bakım ve onarımı, yağ tasfiyesi, yerinde bakım, anahtar teslim, enerji nakil hatları ve trafo tesis kurulumu gibi faaliyetlerde bulunuyor. Sami Dağsuyu, “Standart üretimimiz 10-5000 Kva güç aralığında yağ soğutmalı (ONAN-ONAF-HERMETİK) dahili ve harici tip trafolar. Standart imalatımızın primer gerilimi 6,3 Kv-10 Kv-15 Kv-20 Kv-33 Kv-36 Kv.Bu trafolar boşta kademe değiştiricili,kademelerin adım aralığı ve başlangıç bitiş değerleri isteğe göre dizayn edilebiliyor. Ayrıca satışını yaptığımız ürünün 36 ay garantisini de veriyoruz” dedi.

YÜZDE 60 İHRACATA

Firmanın Genel Müdürü Sami Dağsuyu, iç pazarda yurt genelinin tamamına hitap ettiklerini vurgulayarak şunları söylüyor: “Irak, Suriye ve Sudan başta olmak üzere Ortadoğu ve Afrika ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Üretimimizin yaklaşık yüzde 60’nı dış pazara gönderiyoruz. Yeni makine yatırımları yaparak ve alacağımız destek projelerle daha çok otomasyonla üretimini artırmayı öngörüyoruz. İhracatta pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Mevcut tesisimizi genişleterek geliştireceğiz. Önümüzdeki yıl bölgedeki en donanımlı yüksek gerilim test laboratuarını bünyemizde oluşturacağız. Bununla beraber başta Almanya olmak üzere bir çok belgelendirme kuruluşlarından alacağımız sertifikalarla kaliteyi en üst noktaya çıkaracağız.”

Comments are closed.