RSSKAVSAN Kauçuk’ta yatırımlarla kapasite arttı…

Cum, Nis 15, 2016

Genel

IMG_1457Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) PVC boru contaları üreten KAVSAN Kauçuk LTD, ek üretim hatlarını devreye alarak, üretim kapasitesini artırdı.

1986 yılından bu yana kauçuk ve plastik sektöründe faaliyet yürüten KAVSAN Kauçuk, İbrahim Kamışcı yönetiminde 1995 yılında kurumsallaşmanın ilke adımlarını attı. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) 5 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan ve 3 bin metrekarelik kapalı alandan oluşan tesiste üretim yapan firma, ileri teknolojik makine parkuruyla birlikte önemli aşmalar kaydediyor. Gelişen iş hacmine orantılı olarak yatırımlarına devam eden firma, yeni makine yatırımlarıyla birlikte üretim kapasitesini iki katına çıkarıyor. Yine ek üretim hatlarını ve stok alanını genişleten KAVSAN Kauçuk, sektörde liderliğe koşuyor.

ÜRETİM VE STOK ALANINI GENİŞLETİ

IMG_1208Yüzlerce çeşit PVC boru contaları imalatını yaptıklarını söyleyen KAVSAN Kauçuk LTD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kamışcı, Kobigündem Dergisine yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Yer altı ve yer üstü sızdırmazlık, çok çeşitli ebatlarda PVC plastik conta üretimini yapmaktayız. Yüzlerce çeşit conta üretimimizle yurt içi pazarda boru sektörü, belediyeler, İller Bankası ve özel idareler olmak üzere pek çok sektörlere hitap ediyoruz. Bu doğrultuda artan iş hacmimize orantılı olarak yeni yatırımlar gerçekleştirdik. Üretim hatlarımızda makine parkurumuz başta olmak üzere, tesis ve stok alanımızı büyüterek önemli yatırımlar gerçekleştirdik.”

KAPASİTE İKİ KAT ARTTI

Yeni yatırımlarla birlikte mevcut üretim kapasitesini iki kat artırdıklarını ifade eden İbrahim Kamışcı, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “İşletmemizde son teknoloji makine ve ekipmanla üretim yapıyoruz. 1986 yılından bu yana sektördeki birikim ve tecrübelerimizle faaliyet yürütüyoruz. ISO, TS, TSE belgeleriyle üretimde kalitemizi en üst noktalara çıkardık. Yine Ar-Ge birimimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde teknik alt yapımızda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Ham maddeden tam mamule kadar ileri teknoloji makine yatırımlarımızı tamamlayarak üretim kapasitemizi iki kat artırdık. Geldiğimiz noktada sektörde iyi bir konuma ulaştığımızı düşünüyoruz. İlerleyen süreçlerde yatırımlarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz.”

KAVSAN MARKASIYLA ÜRETİYOR

IMG_1423Pek çok çeşit, farklı ebat ve çaplarda KAVSAN markasıyla üretim yaptıklarını özelikle vurgulayan İbrahim Kamışcı, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Bünyemizde oluşturduğumuz KAVSAN markamızla PVC plastik conta imalatını yapıyoruz. Pek çok sektörlerde yaygın olarak kullanılan PVC plastik contalarımızla çok geniş bir kesime hitap ediyoruz. Başlıca yeraltı içme su borularının sızdırmazlık lastik ekipmanları, yerüstü yağmurlama contaları, arazide kullanılan yağmurlama borularının sızdırmazlık lastik elemanları olmak üzere, plastik PVC boru imalatlarının yedek parçası, yağmurlama contaları, temiz su contaları, makine yedek parçaları gurubu, gıda, tekstil, çimento, enerji, sanayi ve petrol sanayi gurupları olmak üzere geniş bir kesime hitap ederek, her nevi yüzlerce çeşit plastik kauçuk conta üretimini yapabiliyoruz.”

PAZAR PAYI SÜREKLİ ARTIYOR

medyavizyonTürkiye’nin her noktasında olduklarını vurgulayan İbrahim Kamışcı şöyle devam etti: “Sektörde sürekli büyüyen bir pazar payımız bulunuyor. KAVSAN markımızla, her geçen gün pazar payımız artırmaktayız. Yine müşteri guruplarımız içerisinde hem bölgede hem de Türkiye geneli ulusal ve ulusal arası pazarlarda ticari faaliyetlerini sürdüren üretici firmalarla çalışmaktayız. Ayrıca Türkiye genelinde PVC boru imalatı yapan bir çok büyük sanayici ve kuruluşların yanı sıra diğer sektörlerle birlikte geniş bir kesime hitap etmekteyiz. Amacımız sürekli gelişen sektörümüzle ilgi en kaliteli hizmeti vermektir.Bizde bu doğrultuda planladığımız hedeflerimize ulaşmayı amaçlıyoruz.Önümüzdeki dönemlerde yapacağımız çalışmalarla birlikte sektörel yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

Comments are closed.